همزمان با تاسوعاي حسيني صورت گرفت
حضور پرشور هيات هاي عزاداري در شهركاخك

صبح امروز جمع كثيري از مردم شهرستان گناباد و شهرستانهاي همجوار در قالب هيئتهاي عزاداري سينه زني و زنجير زني براي عرض تسليت در جوار امامزاده سلطان محمد عابد ( ع )  شهر كاخك حضور يافته و به عزاداري پرداختند .

a971

 

به گزارش صبح گناباد امروز بيست و هشتم شهريور ماه مصادف با تاسوعاي حسيني كه به يوم العباس مشهور است ، جمع كثيري از عاشقان امام حسين ( ع ) بر اساس يك سنت ديرينه عازم شهر كاخك شده و در جوار مرقد مطهر امامزاده سلطان محمد عابد به نوحه خواني و عزاداري پرداختند .

 

aza972

 

امروز همه هيئتهاي عزاداري مركز شهرستان و روستاهاي تابعه و همچنين تعدادي از شهرستانهاي مجاور عازم كاخك شده بودند تا اوج علاقه مندي خويش را در يك همايش بسيار بزرگ مردمي به نمايش بگذارند .

 

a973

 

آنها كه توان داشتند سينه و زنجير ميزدند ، طبل و سنج و دمام مي نواختند ، بانوان در جاي جاي مسير عبور هيئتها اسپند بر افروخته بودند و جوانان نيز با چاي و شربت از عزاداران پذيرايي ميكردند .

 

a974

 

انبوه جمعيت در حدود ساعت 11 صبح آنچنان در اطراف ميدان امام خميني تا حرم مطهر متراكم بود كه برخي از هيئتها مدت مديدي را براي شرفياب شدن به حرم در صف انتظار بودند و البته محدوديت لنز دوربين خبرنگاران كه نتوانستند وسعت اين حماسه را به تصوير بكشند .

 

a975

اين مراسم امروز بصورت زنده و مستقيم از شبكه استاني سيماي خراسان رضوي نيز پخش شد .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی