رئیس اداره گاز گناباد مطرح کرد؛
گازرسانی به 90 درصد از روستاهای واجد شرایط در گناباد

akbar nejati

رئیس اداره گاز گناباد از گازرسانی به 90 درصد روستاهای واجد شرایط در شهرستان گناباد خبر داد و گفت: تاکنون در این شهرستان تعداد 21558 علمک نصب و حدود 37000 مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

 

اکبر نجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا– منطقه خراسان، بیان کرد: پروژه گازرسانی به شهرستان گناباد شامل شهرهای گناباد، بیدخت، کاخک و روستاهای اقماری در سال 1384 آغاز شد و بعد از احداث ایستگاه اصلی گاز و ایستگاه‌های فرعی و نصب انشعابات، عملیات تزریق گاز در سال 1387 انجام گرفت و با شروع به کار اداره گاز در همان سال، فرآیند اشتراک‌پذیری نیز شروع گردید.

 

وی ادامه داد: اکنون پس از گذشت حدود 10 سال سعی و تلاش پرسنل تلاشگر این ناحیه و حمایت‌های شرکت گاز استان خراسان رضوی بالغ بر 700 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع با فشارهای 250 و 60 پوند انجام شده است.

 

رئیس اداره گاز گناباد عنوان کرد: در راستای نهضت گازرسانی به روستاها توسط دولت تدبیر و امید، پروژه گازرسانی به 25 روستا از توابع گناباد آغاز شده و تاکنون 20 روستا در بخش‌های پسکلوت و براکوه از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

 

نجاتی افزود: عملیات گازرسانی به 5 روستای بخش شرقی کاخک در مرحله اجراست که با احتساب این 5 روستا، حدود 90 درصد روستاهای واجد شرایط شهرستان گازرسانی شده‌اند و در گام بعدی بقیه روستاهای شهرستان نیز گازرسانی انجام خواهد شد.

 

وی بیان کرد: گازرسانی به واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی گناباد و ناحیه‌های صنعتی کاخک و بیدخت نیز انجام شده که در این راستا گازرسانی به 242 واحد در دست اقدام است.

 

رئیس اداره گاز گناباد گفت: سرانه مصرف گاز مردم گناباد حدود 97 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به شاخص‌های کشوری، مصرف متعادلی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی